Rodinné fotenia – základné info

Ako prebieha rodinné fotenie? Čo si mám so sebou priniesť? Koľko trvá fotenie? Čo ak sa moje deti nebudú chcieť fotiť? Určite si presne tieto otázky kladiete, preto som sa rozhodla spísať základné informácie, ako u mňa prebieha rodinné fotenie. Nájdete tu aj tipy, čo so sebou priniesť, čo si obliecť a rôzne miesta na fotenie.

 1. Objednanie fotenia – stačí mi napísať na info@top-art.sk alebo cez kontaktný formulár a opísať, o aký druh fotenia a balíček by ste mali záujem (cenník nájdete TU). Či sa jedná o tehotenské fotenie, rodinné fotenie, koľko detičiek a ako staré by sa fotili na rodinnom fotení, či bude s Vami aj domáci miláčik a tiež kde by ste sa chceli fotiť (BA a blízke okolie – doprava zadarmo). Podľa toho viem aj napr. odporučiť vhodné miesto na fotenie. Fotím aj priamo u rodiniek doma alebo zabezpečím priestor na fotenie (priestor aj rekvizity mám k dispozícii).
 2. Pošlem Vám voľné termíny – víkendové, aj cez týždeň a dohodneme čas a miesto.
 3. Deň-dva pred fotením si píšeme kvôli počasiu (ak je fotenie vonku). Ak by ste museli fotenie zrušiť, stačí napísať/zavolať a dohodneme iný termín. Storno poplatok neplatíte.
 4. Samotné fotenie prebieha v pohodovej atmosfére, skôr ide o zachytenie momentiek, detičky sa môžu hrať a keď sa uvoľníte a bláznite s nimi, tak o to lepšie 🙂 Do fotenia iba jemne zasahujem a korigujem, takže nemáte pocit, že nemôžete ani žmurknúť 🙂 Najdôležitejšia je spolupráca rodičov, najlepšie viete, čo na Vaše dieťatko platí, čo ho zaručene rozosmeje a pod. To je dôležité napr. keď fotím iba dieťatko samotné – Vy stojíte za mnou a rozosmievate a ja cvakám momentky 🙂
 5. Na fotenie odporúčam jednofarebné oblečenie, bez výrazných vzorov a nápisov značiek. Krásne vyniknú pastelové alebo prírodné farby, ale zaujímavo pôsobí aj jedna výrazná farba, napr. čisto červené šaty a ostatných už jemne doladíte. Vôbec nemusíte prísť na fotenie všetci rovnako oblečení, ak nechcete. Bodky, pásiky, jemné kvetinové vzory tiež pekne vyniknú. Odporúčam priniesť aj ešte jedno oblečenie na prezlečenie.
 6. Rekvizity – môžete priniesť obľúbenú hračku detí, deku a niečo dobré na jedenie na motiváciu detí 🙂 V rôznych balíčkoch je aj rôzny čas fotenia – tento čas je orientačný a v prípade, že detičky nespolupracujú, tak počkám a fotíme dovtedy, kým máme dostatočný počet fotiek na výber.
 7. Platba prebieha až po fotení prevodom cez účet. Fotografie na úpravu si môžete vybrať sami, príp. ja vyberiem a pošlem na schválenie. Všetky fotografie, ktoré dostanete, sú upravené a vyretušované (ak si retuš želáte). Podľa vybratého balíka je aj počet fotiek/usb/tlačené fotky. Fotografie zvyčajne odovzdávam do 2-3 týždňov.

Tipy na farebné kombinácie:

Moje obľúbené miesta na fotenie v prírode (BA a okolie)

 • Sandberg
 • Horský park
 • Sad Janka Kráľa
 • Medická záhrada
 • Botanická záhrada
 • Rusovský park
 • Pezinok – zámocký park
 • Stupava – zámocký park
 • Kittsee – zámocký park
 • hocikde na lúkach, poliach, vo viniciach, v lese a na miestach, ku ktorým máte vzťah 🙂

Priestor na fotenie (BA – Ružinov), ktorý pre Vás zabezpečím a farebne prispôsobím:

Mohlo by vás zaujať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *