Tehotenské fotenia – základné info

Tehotenské fotenie je veľmi podobné ako rodinné. Často čakáte už druhé, či tretie bábätko, preto je všetko fotené skôr ako momentky, keď sa bavíte s deťmi. Ak je to Vaše prvé fotenie s bruškom, tu je pár rád a tipov, ako to celé prebieha, čo si so sebou priniesť a obliecť.

 1. Objednanie fotenia – stačí mi napísať na info@top-art.sk alebo cez kontaktný formulár a opísať, akú máte predstavu a aké fotky by ste chceli, či bude s Vami aj domáci miláčik a tiež kde by ste sa chceli fotiť (BA a blízke okolie – doprava zadarmo). Podľa toho viem aj napr. odporučiť vhodné miesto na fotenie. Fotím aj priamo u klientov doma alebo zabezpečím priestor na fotenie (priestor aj rekvizity mám k dispozícii).
 2. Pošlem Vám voľné termíny – víkendové, aj cez týždeň a dohodneme čas a miesto. Samotné fotenie stačí zarezervovať cca 2-3 týždne pred fotením. Čas fotenia (tt) nechám na Vás, Vy najlepšie viete, kedy sa cítite dobre. Niekedy fotím týždeň pred pôrodom a niekedy v 7. mesiaci 🙂 Dôležité je, aby bolo bruško krásne vidieť.
 3. Deň-dva pred fotením si píšeme kvôli počasiu (ak je fotenie vonku). Ak by ste museli fotenie zrušiť, stačí napísať/zavolať a dohodneme iný termín. Storno poplatok neplatíte.
 4. Samotné fotenie prebieha v pohodovej atmosfére, skôr ide o zachytenie momentiek, do fotenia iba jemne zasahujem a korigujem, takže nemáte pocit, že nemôžete ani žmurknúť 🙂
 5. Na fotenie odporúčam jednofarebné oblečenie, bez výrazných vzorov a nápisov značiek. Krásne vyniknú pastelové alebo prírodné farby, ale zaujímavo pôsobí aj jedna výrazná farba, napr. čisto červené šaty. Vôbec nemusíte prísť na fotenie rovnako oblečení, ak nechcete. Bodky, pásiky, jemné kvetinové vzory tiež pekne vyniknú. Odporúčam priniesť aj ešte jedno-dve oblečenie na prezlečenie.
 6. Rekvizity – môžete si priniesť foto z ultrazvuku, malé topánočky a malé oblečenie pre bábätko, ak už máte kúpené. Ja mám rekvizity tiež k dispozícii, tie už spolu vyberieme, ktoré sa nám budú hodiť k danému miestu/téme fotenia.
 7. Platba prebieha až po fotení prevodom cez účet. Fotografie na úpravu si môžete vybrať sami, príp. ja vyberiem a pošlem na schválenie. Všetky fotografie, ktoré dostanete, sú upravené a vyretušované (ak si retuš želáte). Podľa vybratého balíka je aj počet fotiek/usb/tlačené fotky. Fotografie zvyčajne odovzdávam do 2-3 týždňov.

Tipy na farebné kombinácie a rekvizity:

Moje obľúbené miesta na fotenie v prírode (BA a okolie)

 • Sandberg
 • Horský park
 • Sad Janka Kráľa
 • Medická záhrada
 • Botanická záhrada
 • Rusovský park
 • Pezinok – zámocký park
 • Stupava – zámocký park
 • Kittsee – zámocký park
 • hocikde na lúkach, poliach, vo viniciach, v lese a na miestach, ku ktorým máte vzťah 🙂

Priestor na fotenie (BA – Ružinov), ktorý pre Vás zabezpečím a farebne prispôsobím. Veľmi obľúbené je aj tehotenské fotenie na štýl boudoir – viac info TU.

Mohlo by vás zaujať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *